Företag

DIF Studio | Avsnitt 8: Jani Honkavaara och Marcelo Fernández

  • Föreningen
  • 15 okt 2025

Såväl damlaget som herrlaget ligger precis bakom platserna i tabellen som leder till europaspel 2026 med fyra omgångar kvar. De båda huvudtränarna Jani Honkavaara och Marcelo Fernández berättar hur de ser på säsongen hittills och kommande slutspurt. Dessutom ringer vi upp Deniz Hümmet som berättar om sitt liv i Japan.

DIF Studio är ett format från Djurgården Fotboll där vi berör olika delar av föreningen, alltid med gäster på plats i studion, och med aktuella ämnen som intresserar Djurgårdare.

I detta åttonde avsnitt gästar Jani Honkavaara och Marcelo Fernández inför de fyra sista omgångarna av respektive serie. Vi ringer även upp Deniz Hümmet som numera spelar i Japan och berättar om livet och fotbollen där.

Boka in datumen för de sista matcherna i kalendern och köp biljett här!

Du ser programmet i spelaren ovan eller på DIF Play på Youtube.

Senaste nyheter

Relaterat